Europese kampioenen

Hier vindt een overzicht van de Europese kampioenen bij de dames en de heren in het kabelbaan waterskiën.

Jaar - Plaats Interland
Salom heren Figuren heren Springen heren Combinatie heren
Slalom dames Fuguren dames Springen dames Combinatie dames
2019 - Minsk (BLR) Wit-Rusland
A. Levy (ISR) A. Mikhailou (BLR) K. Borysewicz (POL) S. Shpak (BLR)
B. Schall (AUT) K. Kisialiova (BLR) I. Turets (BLR) K. Kisialiova (BLR)
2018 - No European Championships
2017 - Szelment (POL) Wit-Rusland
O. Shinuk (ISR) A. Mikhailou (BLR) N. Papakul (BLR) N. Papakul (BLR)
J. Meier-Gromyko (BLR) T. Churkova (RUS) H. Straltsova (BLR) H. Straltsova (BLR)
2016 - Dnipro (UKR) Wit-Rusland
S. Herrmann (GER) A. Isayeu (BLR) A. Vasko (SVK) N. Papakul (BLR)
K. Kisialova (BLR) H. Straltsova (BLR) H. Straltsova (BLR) I. Turets (BLR)
2015 - Alfsee Rieste (GER) Wit-Rusland
A. Levy (ISR) A. Morozov (BLR) K.Borysewicz (POL) N. Papakul (BLR)
I. Dymant (BLR) M. Beliakova (BLR) I. Turets (BLR) H. Straltsova (BLR)
2014 - No European Championships
2013 - Szczecinek (POL) Wit-Rusland
S. Herrmann (GER) I. Labkovich (BLR) K.Borysewicz (POL) N. Papakul (BLR)
N. Schall (AUT) J. Meier-Gromyko (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR)
2012 - No European Championships
2011 - Antalya (TUR) Wit-Rusland
S. Herrmann (GER) N. Papakul (BLR) S. Bushyn (BLR) N. Papakul (BLR)
J. Wittenbrock (GER) M. Veramchuck (BLR) I. Turets (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR)
2010 - No European Championships
2009 - Havirov (CZE) Wit-Rusland
O. Shinuk (ISR) M. Papakul (BLR) M. Krzywinski (POL) M. Papakul (BLR)
I. Turets (BLR) I. Turets (BLR) I. Turets (BLR) I. Turets (BLR)
2008 - No European Championships
2007 - Twistesee (GER) Wit-Rusland
O. Shinuk (ISR) M. Papakul (BLR) A. Pape (GER) M. Papakul (BLR)
I. Turets (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR) I. Turets (BLR)
2006 - No European Championships
2005 - Lublin (POL) Wit-Rusland
S. Hermann (GER) A. Zharnasek (BLR) A. Pape (GER) A. Zharnasek (BLR)
L. Adams (GBR) J. Meier-Gromyko (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR)
2004 - No European Championships
2003 - Lublin (POL) Duitsland
S. Hermann (GER) V. Durnov (BLR) M. Hintringer (AUT) M. Tzdaka (ISR)
L. Adams (GBR) J. Meier-Gromyko (BLR) J. Meier-Gromyko (BLR) B. Kolesarova (SVK)
2002 - No European Championships
2001- Terlicko (GZE) Wit-Rusland
MA Meier (GER) V. Durnov (BLR) T. Bauer (GER) M. Semavin (BLR)
B. Machova (SVK) O. Pavlova (BLR) I. Tourets (BLR) A. Avdonina (BLR)
2000 - Langenfeld (GER) Wit-Rusland
MA Meier (GER) A. Zernosek (BLR) T. Bauer (GER) A. Pape (GER)
L. Adams (GBR) J. Gromyko (BLR) C. Geiger (GER) J. Gromyko (BLR)
1999 - No European Championships
1998 - Warmbaths (RSA) Wit-Rusland
N. Shinuk (ISR) J. Richter (BLR) M. Hintringer (AUT) T. Bauer (GER)
L. Adams (GBR) J. Gromyko (BLR) I. Tourets (BLR) O. Pavlova (BLR)
1997 - Piestany (SVK) Wit-Rusland
A. Graw (GER) V. Durnov (BLR) D. Resl (CZE) M. Cerny (CZE)
L. Adams (GBR) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR)
1996 - Budapest (HUN) Wit-Rusland
A. Graw (GER) J. Richter (BLR) M. Hintringer (AUT) R. Hofmann (GER)
J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR) I. Tourets (BLR) J. Gromyko (BLR)
1995 - Kalletal (GER) Wit-Rusland
A. Torbecke (GER) J. Richter (BLR) M. Hintringer (AUT) T. Bauer (GER)
S. Haberle (GER) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR)
1994 - Tel Aviv (ISR) Wit-Rusland
J. Krenn (AUT) J. Richter (BLR) M. Cerny (CZE) M. Mäder (GER)
S. Haberle (GER) O. Pavlova (BLR) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR)
1993 - Kosice (SLK) Duitsland
A. Graw (GER) M. Smirnov (RUS) M. Hintringer (AUT) M. Smirnov (RUS)
S. Haberle (GER) O. Pavlova (BLR) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR)
1992 - Feldkirchen (AUT) Duitsland
MA Meier (GER) J. Richter (BLR) M. Hintringer (AUT) M. Mäder (GER)
S. Haberle (GER) O. Pavlova (BLR) J. Gromyko (BLR) J. Gromyko (BLR)
1991 - Poses (FRA) Duitsland
MA Meier (GER) M. Friedrich (GER) P. Chadima (TCH) M. Friedrich (GER)
S. Haberle (GER) I. Tumova (TCH) P. Bolte (GER) S. Haberle (GER)
1990 - Alfsee Rieste (GER) Soviet-Unie
M. Friedrich (GER) O. Nadin (URS) M. Hintringer (AUT) M. Mäder (GER)
S. Haberle (GER) J. Gromyko (URS) O. Pavlova (URS) J. Gromyko (URS)
1989 - Kosice (TCH) Duitsland
M. Mäder (GER) F. Kovac (KCH) M. Hintringer (AUT) M. Mäder (GER)
A. Bolte (Ger) J. Gromyko (URS) J. Gromyko (URS) J. Gromyko (URS)
1988 - Poses (FRA) Duitsland
J. Werner (GER) F. Koot (BEL) C. Swoboda (AUT) M. Mäder (GER)
G. Pohlman (GER) N. Sokolovska (TCH) M. Slot (NED) N. Sokolovska (TCH)
1987 - Asten (AUT) Duitsland
M. Mäder (GER) Y. Saintviteux (BEL) C. Swoboda (AUT) M. Mäder (GER)
S. Haberle (GER) I. Tumova (TCH) B. Grebe (AUT) S. Haberle (GER)
1986 - Beekse Bergen (NED) Duitsland
A. Mueller (GER) Y. Saintviteux (BEL) C. Swoboda (AUT) S. Siemensmeyer (GER)
M. Asam (GER) N. Sokolovska (TCH) M. Asam (GER) M. Asam (GER)
1985 - Langenfeld (GER) Duitsland
M. Mäder (GER) A. Mueller (GER) C. Swoboda (AUT) M. Mäder (GER)
G. Pohlman (GER) M. Asam (GER) M. Asam (GER) M. Asam (GER)